Ponořte se do rašeliny a zregenerujte si celé tělo. Víte, že rašelina se také jí? Objevte s námi její pohádkové účinky

Černá hlína, kterou známe především jako součást zahradnického substrátu, je vlastně nejmladší forma uhlí. Vznikala po staletí rozkladem různých rostlin, mechů a stromů ve vlhkém močálu bez přístupu kyslíku. Na rozdíl od uhlí jsou v rašelině živé molekuly se zachovanou DNA svých „dárců“. Její jedinečné složení má neopakovatelné léčivé účinky. Určitě jste se už setkali s různými rašelinovými koupelemi a zábaly. Existuje však mnoho důvodů, proč ji užívat i vnitřně.

Je ti teplo děvenko? Dejte si rašelinovou koupel a bude vám teplo hned

Rašelina má totiž tepelnou setrvačnost. Voda ve vaně je za chvíli studená, rašelina ne. Když ji zahřejete, zůstane teplá a zahřívá vás dlouho, takže si důkladně prohřejete celé tělo. Prohřáté tělo se perfektně prokrví a začnou v něm ozdravné procesy. Zlepší se látková výměna, uvolní se svaly a klouby, aktivují se funkce nervového a hormonálního systému a zvýší se účinnost imunitního systému. Kyseliny huminové, obsažené v rašelině, posilují kyselý ochranný plášť kůže a sliznic. Ty pak lépe odolávají útokům bacilů.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? Díky rašelině to můžete být vy

Rašelina má doslova kouzelné účinky na kůži. Dejte si rašelinovou masku nebo se zabalte do rašelinového zábalu. Rašelina kůži na vašem těle čistí, hydratuje, dodává jí minerály a vitamíny a celkově ji omlazuje.  Působí léčivě dokonce i na kožní onemocnění, jako je lupenka, akné nebo ekzémy. Máte-li mastné vlasy, zabalte je do rašelinového zábalu. Ten pokožku hlavy vyživí a odmastí a problémy jsou pryč. Vzhledem k tomu, že rašelina má schopnost odvodňovat, vyživovat a zvláčňovat je vhodná i na celulitidu. Možná jsme právě objevili tajemství Sněhurčiny krásy!

Ať přiletí čáp královno! Rašelina léčí neplodnost

Vědecké výzkumy potvrdily, že léčba rašelinou pomáhá ženám, které nemohou otěhotnět. Rašelina se v tomto případě použije, jako sedací koupel nebo zábal podbříška. Látky podobající se estrogenu, které rašelina obsahuje, pronikají poševní sliznicí do organismu. Upravují měsíční cyklus a podporují dozrávání vajíček.

Buďte jako Jiřík z pohádky. Ochutnejte a nebudete litovat

Žijeme ve znečištěném prostředí, málo spíme, nezdravě jíme. Pravidelná detoxikace organismu, je za těchto podmínek téměř nutná. Zkuste to s potravinovými doplňky s výtažky z rašeliny. Rašelina má velkou schopnost vázat na sebe jedy v těle a následně je vyloučit. Tím přispívá k jeho detoxikaci a posílení imunitního systému. Čistí krev a pomáhá předcházet nemocím látkové výměny. Přečtete-li si seznam látek, které obsahuje rašelina zjistíte, že jde o stejné složení, jaké má lidský organismus. Možná to je ten důvod, proč se účinné látky z rašeliny tak rychle dostanou do krevního oběhu celého těla a začnou rychle léčit.

Vyzkoušejte výrobky firmy Energy

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>