Dermaroller

Dermaroller si poradí s vráskami, rozšířenými póry i jizvami.
Účinný pomocník při sjednocení a omlazení pleti!

Mikrojehličkování či dermarolling je dvojí pojmenování téhož – procedury, která vám pomůže zbavit se nebo zlepšit stav mnoha problémů pleti.

dermaroller obr2

 

 

 

 

 

 

Jemné vrásky a linky

Vrásky na obličeji, poškození pleti ultrafialovým zářením a tenčení pleti bývají obvykle důsledkem ztráty kolagenu a elastinu v kůži. Díky mikrojehličkování, které jejich obsah v pleti naopak zvýší, můžete tyto projevy stárnutí pleti viditelně zlepšit. Pozitivní vliv má mikrojehličkování také na drobné jizvičky, jejichž hojení umí opětovně nastartovat.
Hromadění elastinu a kolagenu v pleti napomáhá pleť tenčení, pleť je pevná s pevnými konturami.zpevnit a posílit. Zastaví se tak její

Předčasné stárnutí pleti

Terapie předčasného stárnutí pleti dermarollerem je velmi podobná redukci vrásek. Mikrojehličkování působí proti předčasnému stárnutí pleti preventivně díky tomu, že spouští produkci bílkovin kolagenu a elastinu. To vede ke zpevnění pleti a působí preventivně proti rozpadu a ztrátě kolagenu, které bývají příčinou stárnutí kůže.
Mikrojehličkování může navíc zvýraznit účinnost topicky aplikovaných anti – ageing produktů. Zvyšuje totiž jejich absorpci a následnou koncentraci v kůži.

Jizvy

Redukce jizev po chirurgických zákrocích či jizev po akné je ve spojení s dermarollerem časté téma. Mikrojehličkování má totiž na vzhled jizev prokazatelný vliv, způsobuje jejich blednutí a dokonce i vymizení. Jediný typ jizev, na něž není použití dermarolleru vhodné, jsou jizvy keloidní. Pro keloidy je typický abnormální růst jizevnaté tkáně, která stoupá až nad povrch okolní kůže a v případě jejího narušení má tendenci zvětšovat svůj povrch a růst.

Zlepšit může i vzhled strií a dokonce i starých jizev, o nichž se často tvrdí, že s nimi již nelze nic dělat. Protože dermaroller znovu nastartuje tvorbu kolagenu, může znovu nastartovat i proces hojení a naopak rozložit starou tkáň jizvy, kterou proces hojení nahradí zdravou tkání.

Strie

Strie jsou svých vznikem velmi podobné jizvám. Na rozdíl od nich ovšem vznikají v důsledku rychlého roztažení dermis. Protože nejsou na povrchu kůže jako běžné jizvy, ale až pod ním, je o něco složitější se s nimi vyrovnat. Používáním dermarolleru lze ovšem jejich vzhled zlepšit a snížit jejich viditelnost, je však třeba proceduru opakovat vícekrát než například v případě jizviček po akné.
Mikrojehličkování napomáhá rozpadu tkáně strií a i v tomto případě stimuluje produkci kolagenu.

 

Hyperpigmentace

Hyperpigmentaci čili nadměrnou pigmentaci spouští neobvyklá produkce melaninu z buněk melanocytů. Obvykle se objevuje u lidí s tmavší pletí, nicméně to nemusí být pravidlem. Často se objevuje v důsledku dřívějšího akné, zranění nebo příliš velkého slunění. Jak může použití dermarolleru pomoci v tomto případě? Mikrojehličkování napomáhá odstranění a obnově svrchní vrstvy pleti, díky čemuž dojde i k obnově buněk melanocytů, které již pigment melanin mohou produkovat tak, jak mají.

Mikrojehličkování navíc zvyšuje absorpci aktivních topicky aplikovaných látek na zesvětlení pleti, čímž zvyšuje jejich účinnost a urychluje výsledný efekt. Na rozdíl od agresivních ošetření jako je mikrodermabraze, laserové ošetření či chemický peeling je mikrojehličkování bezpečné i pro osoby s tmavší pletí, protože po proceduře nedochází ani k hromadění pigmentu, ani jeho ztrátě, tedy hypopigmentaci.

 

Rozšířené póry

Rozšiřené póry se nejčastěji nachází v oblasti nosu a tváří. Díky zvýšení produkci kolagenu, kterou mikrojehličkování vyvolává, může dojít ke stažení pórů a redukci jejich počtu. Protože je však třeba dermaroller používat pro viditelný účinek takřka každodenně, je vhodná šířka maximálně 0,25 mm.

Protože se nicméně epidermis sama obnovuje zhruba jednou za 30 dní, může se v důsledku toho problém s rozšířenými póry stále vracet. Bohužel, šíře pórů je dána geneticky a zbavit se tohoto problému kompletně je tedy velmi složité. Dermaroller však může být užitečným pomocníkem.

 

Line Art Beauty studio

733 115 595